Miejsca i wydarzenia

Tło pod tytuł strony Tło pod tytuł strony - kontrast

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości

Lokalizacja: ul. Woźna 12 61-777 Poznań
Logo wielkopolskiego muzeum niepodległości

Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania i Galeria Plakatu z okresu Socjalizmu.

Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Słupskiej 62 w Poznaniu. Wejście do Galerii Plakatu z okresu Socjalizmu możliwe jest schodami lub trasą wolną od barier architektonicznych od strony parkingu. W obiekcie zainstalowano podnośnik dla wózków inwalidzkich, umożliwiający dostanie się na ekspozycję muzealną. W budynku znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Schron Przeciwatomowy dla Władz Miasta Poznania znajduje się przy Galerii Plakatu z okresu Socjalizmu, na poziomie – I, do którego prowadzą schody, brak jest windy. Ekspozycja muzealna w schronie znajduje się na jednym poziomie. Osoba niedowidząca wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektu. Muzeum posiada wydzieloną strefę parkingową.

 

 

 

 

Muzeum Martyrologii Wielkopolan – Fort VII

Muzeum martyrologii wielkopolan fort VII

Budynek jest zlokalizowany przy Alei Polskiej w Poznaniu. Wejście do obiektu wolne jest od barier architektonicznych, jednakże podłoże prowadzące do muzeum wykonane jest z nierównej kostki brukowej wiodącej do kasy biletowej i na ekspozycję. Wystawy główne umieszczone wewnątrz budynków fortecznych znajdują się na jednym poziomie. Trasy wiodące do poszczególnych budynków posiadają strome podjazdy. Obiekt wyposażony jest w toaletę dla osób z niepełnosprawnościami. Osoba niedowidząca wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektu. Muzeum posiada wydzieloną strefę parkingową przed wejściem do obiektu.

Muzeum Armii „Poznań”

Muzeum Armii Poznań

Budynek zlokalizowany jest przy Alei Armii Poznań w Parku Cytadela (Mała Śluza) w Poznaniu. Wejście do budynku jest wolne od barier architektonicznych. Ekspozycja muzealna znajduje się na jednym poziomie. Osoba niedowidząca wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektu. Muzeum nie posiada wydzielonej strefy parkingowej. Zaparkowanie możliwe jest w strefie okalającej Park Cytadela w Poznaniu.

 

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919

Muzeum powstania wielkopolskiego

Budynek jest zlokalizowany pod adresem: Stary Rynek 3 w Poznaniu. Wejście do budynku posiada jeden stopień. Korytarz prowadzący do kasy biletowej znajduje się na jednym poziomie, bez barier architektonicznych. Tuż obok kasy zlokalizowana jest toaleta dla osób z niepełnosprawnościami. Ekspozycja muzealna znajduje się na dwóch poziomach – I oraz na parterze. Na ekspozycję dolną prowadzą schody, brak jest windy. Do ekspozycji znajdującej się na parterze można wejść bezpośrednio z korytarza prowadzącego od wejścia głównego i kas biletowych. Ta strefa nie posiada barier architektonicznych. Na wystawie zainstalowano nagrania dźwiękowe, możliwe do odsłuchania. Osoba niedowidząca wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektu. Muzeum nie posiada wydzielonej strefy parkingowej. Zaparkowanie możliwe jest w strefie okalającej Stary Rynek w Poznaniu.

 

Muzeum Uzbrojenia

Muzeum uzbrojenia

Budynek zlokalizowany jest przy Alei Armii Poznań, Park Cytadela w Poznaniu. Ekspozycja muzealna składa się z części plenerowej oraz wystawy stałej zlokalizowanej wewnątrz budynku. Wejście do obiektu wolne jest od barier architektonicznych. Korytarz prowadzący do kas biletowych oraz ekspozycja wewnątrz budynku znajduje się na jednym poziomie. Ekspozycja plenerowa składa się z dwóch poziomów, które łączą schody oraz podjazd. Osoba niedowidząca wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektu. Muzeum nie posiada wydzielonej strefy parkingowej. Zaparkowanie możliwe jest w strefie okalającej Park Cytadela w Poznaniu.

 

Muzeum Powstania Poznańskiego – Czerwiec 1956

Muzeum powstania Poznańskiego

Budynek zlokalizowany jest przy ulicy Święty Marcin 80/82 (Zamek) w Poznaniu. Wejście do obiektu wolne jest od barier architektonicznych. Ekspozycja znajduje się na poziomie – I, do której można wejść schodami lub zjechać windą. Do kasy biletowej prowadzą trzy stopnie. Główna część wystawy znajduje się na jednym poziomie, jednakże wejście do sali wystaw czasowych oraz zaaranżowanej fabryki posiada jeden stopień. Wybrane fragmenty podłogi wykonane są z nierównej kostki brukowej, przypominającej historyczną nawierzchnię poznańskich ulic. Na wystawie zainstalowano nagrania dźwiękowe, możliwe do odsłuchania. Osoba niedowidząca wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do obiektu. Muzeum nie posiada wydzielonej strefy parkingowej. Zaparkowanie możliwe jest w strefie okalającej muzeum.

 

 



Wróć do Nasze miejsca i wydarzenia